Kategoria „D”

autobus

Kurs

Oferujemy Państwu profesjonalny kurs na prawo jazdy kategorii D, którego ukończenie uprawnia do przystąpienia do egzaminu państwowego. Pracownicy OSK Piotr kompleksowo i bezstresowo przygotują Państwa do egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Szkolenia odbywają się w miłej atmosferze, a nasi doświadczeni instruktorzy są cierpliwi, wyrozumiali i służą pomocą.

Pojazd, na jakim prowadzone są zajęcia praktyczne, zarówno na placu manewrowym jak i w obszarze miejskim to SOLBUS 11ST. Jest to taki sam pojazd, na jakim prowadzone są egzaminy w WORD Lublin.

Całkowity koszt kursu to: 3500zł(z kategorią B), 2800zł(z kategorią C).

Przebieg kursu:
  • 20 godzin zajęć teoretycznych, podczas których kursant zdobywa wiedzę z zakresu obsługi pojazdu samochodowego oraz przepisów ruchu drogowego.
  • 60 godzin zajęć praktycznych odbywających się zarówno na placu manewrowym jak i w ruchu drogowym. W przypadku posiadania kategorii C liczba zajęć praktycznych jest zmniejszona do 40 godzin
NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
solbus2
20141217_104328
po-przerbce
ty
cd
dc

Warunkiem ukończenia kursu z wynikiem pozytywnym, jest zdanie egzaminu wewnętrznego zarówno z teorii jak i praktyki.

Przebieg egzaminu:

1. Obsługa pojazdu
2. Plac manewrowy:

  • obowiązkowa jazda pasem ruchu do przodu i do tyłu, po prostej i po łuku – podczas jazy do przodu jazda ma być płynna, przy cofaniu dopuszczalne zatrzymanie i korekta toru jazdy, ale w czasie nie dłuższym niż 5 min.
  • dodatkowo wykonuje się dwa manewry wylosowane z czterech innych (parkowanie skośne, parkowanie prostopadłe wjazd przodem, parkowanie prostopadłe wjazd tyłem, ruszanie na wzniesieniu)

3. Sprawdzenie umiejętności w poruszaniu się w ruchu drogowym

Do czego uprawnia nas prawo jazdy kategorii D?

Prawo jazdy kategorii „D” uprawnia do kierowania autobusem oraz autobusem z przyczepą lekką.
Aby przystąpić do kursu na tę kategorię należy posiadać prawo jazdy kategorii „B”,zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do kierowania pojazdem samochodowym oraz badanie psychotechniczne. Od 19 stycznia 2013 r. warunkiem otrzymania prawa jazdy kat. „D” jest także ukończenie 24 lat (kurs można rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 24 roku życia). W przypadku posiadania kwalifikacji wstępnej, do kursu można przystąpić w wieku 21 lat.

Zapraszamy do kontaktu: (81) 744-11-14 

Go to Top