Kategoria „C+E”

Kategoria C

Kurs

Oferujemy Państwu profesjonalny kurs na prawo jazdy kategorii C+E, którego ukończenie uprawnia do przystąpienia do egzaminu państwowego. Pracownicy OSK Piotr kompleksowo i bezstresowo przygotują Państwa do egzaminu w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Szkolenia odbywają się w miłej atmosferze, a nasi doświadczeni instruktorzy są cierpliwi, wyrozumiali i służą pomocą.

Pojazd, na jakim prowadzone są zajęcia praktyczne, zarówno na placu manewrowym jak i w obszarze miejskim to MAN TGL 12, 240, DAF LF 220, oraz przyczepa typu tandem. Do naszej stajni ostatnio dołączył kolejny DAF LF 220. Jest to nowy pojazd używany w WORD Lublin.

Całkowity koszt kursu to: 2050zł.

Przebieg kursu:
  • szkolenie z pierwszej pomocy
  • 25 godzin zajęć praktycznych odbywających się zarówno na placu manewrowym jak i w ruchu drogowym.
NextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnailNextGen ScrollGallery thumbnail
dsc_4614
dsc_4618
dsc_4632
dsc_4642
dsc_4647
dsc_4648
Kategoria C oraz C+E
Kategoria C oraz C+E
Kategoria C oraz C+E
Kategoria C oraz C+E
20141019_070210
20141019_070233
20141019_071406
cc
dc

Warunkiem ukończenia kursu z wynikiem pozytywnym, jest zdanie egzaminu wewnętrznego zarówno z teorii jak i praktyki.

Przebieg egzaminu:

1. Obsługa pojazdu (w tym sprzęganie pojazdu z przyczepą)
2. Plac manewrowy:

  • obowiązkowa jazda pasem ruchu do przodu i do tyłu, po prostej i po łuku – podczas jazy do przodu jazda ma być płynna, przy cofaniu dopuszczalne zatrzymanie i korekta toru jazdy, ale w czasie nie dłuższym niż 5 min.
  • dodatkowo wykonuje się dwa manewry wylosowane z czterech innych (parkowanie skośne, parkowanie prostopadłe wjazd przodem, parkowanie prostopadłe wjazd tyłem, ruszanie na wzniesieniu)

3. Sprawdzenie umiejętności w poruszaniu się w ruchu drogowym

Do czego uprawnia nas prawo jazdy kategorii C+E?

Prawo jazdy kategorii „C+E” uprawnia do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 t łącznie z przyczepą.
Aby przystąpić do kursu na tę kategorię należy posiadać prawo jazdy kategorii „C” lub zaświadczenie z WORD o pozytywnym wyniku egzaminu na kategorię C oraz zaświadczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do kierowania pojazdem samochodowym. Od 19 stycznia 2013 r. warunkiem otrzymania prawa jazdy kat. „C+E” jest także ukończenie 21 lat (kurs można rozpocząć 3 miesiące przed ukończeniem 21 roku życia) lub otrzymanie świadectwa kwalifikacji wstępnej.

Zapraszamy do kontaktu: (81) 744-11-14 

Go to Top